Porotherm
Bezplatná konzultace
Domovská stránka Porotherm šipečka LP - RD 2005 / Terca - řešení nejen pro fasády a dlažby

Terca - řešení pro fasády a dlažby

Lícové zdivo představuje nezaměnitelný stavební prvek s jedinečným architektonickým výrazem.

Reference Terca + Poukaz
Společnost Wienerberger pro vás připravila unikátní poukaz v hodnotě 5000,- Kč pro nákup materiálu z produktové řady Terca a Penter, který je platný do konce roku 2016. Neváhejte a využijte jedinečné příležitosti nakoupit lícové cihly, obkladové pásky a cihlovou dlažbu s příspěvkem 5000,- Kč včetně DPH. Vyplňte formulář na této stránce a bude vám automaticky odeslán poukaz v pdf formátu s unikátním identifikačním číslem na vaši e-mailovou adresu. Vyplněním formuláře se k ničemu nezavazujete a není podmíněno další akcí.
Lícové cihly a pásky Terca
nabízejí široké využití při řešení fasád domů, prvků zahradní architektury a uplatnit je lze i v každém interiéru.
 
Cihlová dlažba Penter
je ideálním řešením pro použití kvalitního cihlového materiálu na pochozí i pojízdné plochy kolem Vašeho RD.
 
Přednosti sortimentu Terca a Penter:
  • vysoká pevnost
  • snadná a nenáročná údržba
  • barevná stálost
  • mrazuvzdornost
  • široká paleta barev, povrchů i rozměrů
  • stoprocentně ekologický materiál
  • velice dlouhá životnost
  • originální a nadčasový vzhled
  • výborné protiskluzové vlastnosti
RYCHLÝ KONTAKT:
Pavel Korous
Specialista pro prodej lícových cihel a dlažby
+420 723 001 500
akce ukončena

* Garantovaná výhoda 5000,- Kč včetně DPH se nesčítá s jinými slevami a cena je kalkulována z ceníku výrobce od 1. 4. 2015. Poukaz je možné využít při minimálním odběru dvou ucelených balení výrobků (palet), přičemž podmínkou je uvedení čísla poukazu na objednávce. Poukaz je určen pouze k jednorázovému využití. Platnost poukazu do 31. 12. 2016.

Terca katalog 2015

Terca katalog 2015

Terca ceník 2015

Terca ceník 2015


   
Lícové cihly Terca ražené
Vyrábějí se ražením hlíny do formy, která se vysype pískem, aby se zamezilo přilepení hlíny na stěnu formy, a vytvoří tak na cihle její typickou zvrásněnou strukturu. Tímto se napodobuje ruční výroba v dávných časech. Díky nízkému tlaku při ražení jejich nasákavost dosahuje až 20 % a pevnost tlaku až 18 MPa. Cihly se po vyjmutí z forem suší a následně vypalují ve speciálních pecích při teplotě kolem 1100 °C. Teplota, stejně jako speciální písky na povrchu hlíny, pak má vliv na konečnou barvu produktu. Lícové cihly ražené mají čtyři pohledové strany a jsou vždy plné. Ražené cihly vynikají velkou mrazuvzdorností, což je dáno tím, že při výrobě není v cihle velké vnitřní pnutí a tím jsou odolné vůči teplotním výkyvům. Větší pórovitost pak umožní jednodušší odpaření vody.
Lícové cihly Terca ražené
   
Lícové cihly Terca tažené
 Lícové cihly Terca tažené - Klinker
 Vyrábějí se tažením cihlářské hlíny ze šnekového lisu a řezáním na jednotlivé díly v požadovaném formátu. Právě tímto způsobem výroby získávají přesnější a pravidelnější tvary. Vypalují se v peci při teplotě kolem 1200 °C. Tažené lícové cihly mají pevnost tlaku nad 35 MPa a mají tři pohledové strany. Vyrábějí se děrované nebo plné. Poznáme je také podle typického zvonivého zvuku. Odtud také získaly svůj český název – zvonivky. Jejich povrch je většinou hladký nebo jen mírně strukturovaný. Je tomu tak kvůli zachování minimální nasákavosti, která se pohybuje do 6 %.
   
Obkladové pásky Terca ražené
Představují jednodušší variantu, jak dosáhnout vzhled cihlového zdiva. Vyrábějí se řezáním z lícových cihel. Tloušťka pásku je v rozmezí 20 – 25 mm. Ke všem druhům obkladových pásků se také vyrábějí pásky rohové. Při správně provedené montáži obkladových pásků a rohů vytvoříte dojem pravé cihlové fasády. Použití se meze nekladou – fasády, interiéry, krby, apod.
Obkladové pásky Terca
   
Cihlová dlažba Penter  

 

Cihlová dlažba Penter
Cihlová dlažba Penter je vhodná na cesty, chodníky, parkoviště, vjezdy, zahradní chodníčky, atd. Použít ji můžeme i do interiéru. Dlažba se pokládá do pískového lože nebo se lepí do malty. Vyrábí se z kvalitní hlíny a vypaluje se při velmi vysokých teplotách.
Více o produktech Terca a Penter ZDE.
Logo Terca - Wienerberger
Logo Wienerberger
Doporučit stránku
Doporučit stránku

Používáním tohoto webu, souhlasíte s využitím cookies pro analýzu návštěvnosti a reklamu. Zásady ochrany osobních údajů.