Porotherm
Bezplatná konzultace

Dům roku 2012

Hlavní cena BRICK AWARD Dům roku 2012
Rodinný dům v Popovičkách

Zahrada, kterou si navíc majitelé sjednotili se sousedem, bez zbytečné bariéry plotu velkoryse podtrhuje čistotu tvaru obou domů od stejného autora.
V soutěži realizovaných staveb, 7. ročníku přehlídkové soutěže POROTHERM DŮM BRICK AWARD 2011 - 2012 Cihla v 21. Století porota udělila Hlavní cenu BRICK AWARD DŮM ROKU 2012 hned dvěma domům - Rodinnému domu v Popovičkách a Usedlosti u kapličky na Písecku.

Rodinný dům v Popovičkách,

autor Ing. arch. Ján Stempel

Rodinný dům v Popovičkách skvěle reprezentuje dům pro rodinné bydlení v zahradě na českém venkově. Archetypální forma, tradiční materiály, cihelná obezdívka pláště či střešní krytina z břidlice výrazně podtrhují moderní, avšak k tradici českého klasického rodinného domu výrazně inklinující výraz domu.

Venkovní úpravy architekt zvažoval velmi důsledně. Dům se tak neřadí mezi masu domů se zahradou, na které nezbyly peníze, ale naopak, i při skromném výrazu dává najevo kultivovanost a pohodu. Což při  každodenním pohledu z oken je skvělá vizitka tvůrců domu i zahrady, která s proměnou zahrady v ročních obdobích nabízí různé varianty potěšení z krásna. Neobvyklé je i to, že zahradu si majitelé sjednotili se sousedem.
Půdorys přízemí
Půdorys přízemí
Půdorys patra
Půdorys patra
 
 

Dům roku 2012

Zahrada, kterou si navíc majitelé sjednotili se sousedem, bez zbytečné bariéry plotu velkoryse podtrhuje čistotu tvaru obou domů od stejného autora.
Interiér rodinného domu je propojen se zahradou prostřednictvím zasunuté terasy, která stírá rozdíl mezi tím, co je venku a co je uvnitř.
Proměny zahrady v ročních obdobích nabízejí mnoho variant krásy.
Cihla je u tohoto jednoduchého domu se sedlovou střechou s minimem okenních a dveřních otvorů, nejen konstrukčním, ale zároveň i atraktivním výtvarným prvkem.
Dispozice domu je jednoduchá, přehledná, očividně navrhovaná v souladu s potřebami a požadavky investora.
Jednoduché a čisté tvary domu jsou patrné i v interiéru a řešení schodišťového prostoru.
Hlavní obytný prostor, jenž je v centru dvoupodlažní s otevřeným průhledem ke střešním oknům, je až nečekaně velký a světlý.
 
 
Dům roku 2012 / download

Související informace

Doporučit stránku
Doporučit stránku
Buďte v obraze Porotherm
Nechte se hýčkat - zdarma Vás
budeme informovat o novinkách
v programu POROTHERM DŮM
i v sortimentu společnosti
Wienerberger.

Vložte svoji e-mailovou adresu
a žádná důležitá informace
Vám již neunikne.

Newsletter

Můžete se kdykoliv odhlásit.

Používáním tohoto webu, souhlasíte s využitím cookies pro analýzu návštěvnosti a reklamu. Zásady ochrany osobních údajů.